Admin 2016-03-21 14:03:55

Griegakademiet

Ready-akademiet.jpg

Hva er Griegakademiet?

Griegakademiet er Ready fotball sitt akademitilbud for barn 7-12 år. Dette er et ekstra tilbud til ivrige fotballspillere som ønsker å trene mer enn lagstrening + kamp. Treningene foregår stort sett i SFO-tid. Griegakademiet følger skoleruten. Vinterakademiet har oppstart 1. november og varer frem til påske. Sommerakademiet har oppstart andre uke etter påske og varer til 15. oktober. Deltakelse på akademiet forutsetter deltakelse på klasselaget i sommersesongen. Tilbudet er også åpen for spillere fra andre klubber. På vinterhalvåret tar Griegakademiet over som fotballtilbud i barnefotballen for 7-12 år.

 

Hvem jobber på Griegakademiet?

Akademiansvarlig: Daniel Folkøy daniel@ready.no, 959 09 707

Hver årgang på akademiet har sin egen årgangsleder. Disse har hovedansvar for at akademikullene drives etter sportsplanen og våre retningslinjer. Årgangsleder er alltid til stede når eget kull trener.

Årgangsleder G2012: Robin Wiksten, robin_wiksten@hotmail.com , 466 33 882

Årgangsleder G2011: Anders Thoresen, anders@ready.no , 932 21 449

Årgangsleder G2010: Magnus Haukvik, magnus@ready.no , 977 99 051

Årgangsleder G2009: Vegard Lund Nes, vegard@ready.no , 470 23 782

Årgangsleder G2008: Jonas Solbakken jonas.solbakken@ready.no , 413 78 706

Årgangsleder G2007: Magnus Haukvik, magnus@ready.no , 977 99 051

Årgangsleder J2012: Christopher Hylland, hylland@outlook.com , 902 42 916

Årgangsleder J2011: Jan Skaare Botner, jan@ready.no , 997 31 464

Årgangsleder J2010: Maria Leonsen, maria@ready.no , 993 84 462

Årgangsleder J2009: Jan Skaare Botner, jan@ready.no , 997 31 464

Årgangsleder J2008: Jan Skaare Botner, jan@ready.no , 997 31 464

Årgangsleder J2007: Maria Leonsen, maria@ready.no , 993 84 462

Øvrige treningsgrupper ledes av Readys ansatte trenere.

 

Hvordan drives Griegakademiet?

Det sportslige innholdet i treningene følger Readys sportsplan.

Akademiet er først og fremst et ekstra treningstilbud for de som ønsker å trene mer og bedre. For å trene mer holder det å melde seg på, men for å kunne trene bedre legger trenerne til rette for at effektiv læring skal skje. Kjennetegn på effektiv læring:

1)      Målrettet trening – med utgangspunkt i Readys sportsplan

2)      Rett balanse mellom utfordringer og mestring – differensiering mellom og innad i grupper

3)      Selvregulering – spillere som er aktivt involvert i sin egen utvikling

4)      Læringsmiljø – Readys verdier og Readykoden skal etterleves

Nyheter

Readys 3 eldste akademikull på guttesiden kickstartet sommerferien med morsomme og utviklende kamper mot Strømsgodsets akademilag søndag 26.juni.

30.06.2016
- Ulrik

Klikk her for å lese ferieinfo for Ready fotball.

23.06.2016
- Admin

Kick off for barnefotballen er lørdag 16. april. I forbindelse med dette kommer Oslo Sportslager og holder klubbkveld og dag med ekstra gode tilbud til alle Readys medlemmer. Klikk deg inn for å lese mer!

08.04.2016
- Ulrik

Fra og med uke 14 er vi i gang med Readys fotballakademi sommer på Gressbanen. Klikk her for info om hvordan dere melder dere på.

20.03.2016
- Ulrik

I helgen deltok våre gutter født 2005-2007 på akademiliga i regi av Snarøya.

15.03.2016
- Ulrik

Ready fotball starter opp supporterklubb. Alle barn og unge i Ready meld dere på!

10.03.2016
- Jonas Rygg